Навчати рідної мови важливо і почесно

Саме так кажуть вчителі української мови Вербської ЗОШ
Вербська школа має хороші традиції у вихованні патріотизму і поваги до національних цінностей у юних громадян села. Велике значення тут надають вихованню любові до рідної мови. У школі постійно оновлюються різноманітні заходи, під час яких діти вчаться не тільки любити і цінувати рідну мову, а й правильно розмовляти. Вже традиційними стали відзначення Дня української мови та писемності, Лесин тиждень, Шевченківські дні, до яких минулого року приурочили звіт школи. У навчальному закладі щороку відбувається низка заходів, присвячених українській мові. Це і КВК «Нумо, українці!», і мовознавчий турнір, і свято «Рідне слово моє, не мовчи!», і урок-гра «Щасливий випадок», «Передайте нащадкам наш скарб – рідну мову».
Відповідно високими є учнівські досягнення. Так Яна Роман, нині вже випускниця, посіла ІІ місце в обласному етапі конкурсу імені Петра Яцика, а Софія Чеснович була першою в районному етапі. У районному конкурсі «Юні літератори Волині» в номінації «Журналістика» перше місце виборола Анастасія Чуйко, яка стала лауреатом обласного конкурсу. Перше місце в районі і ІІ в області завоювала Христина Шишко, яка брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Об’єднаймось, брати мої». 38 учнів школи (чи не найбільше в районі) взяли участь у Всеукраїнській мовознавчій грі «Соняшник».
У школі склалася династія вчителів української мови. Очолює її досвідчений вчитель-методист Ніна Юринець. Нещодавно Ніна Василівна брала участь у Міжнародній Інтернет-конференції «Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації». Естафету матері підхопили донька Галина Трач, яка має звання старшого вчителя, та невістка Галина Юринець, вчитель вищої категорії.
-Ми вважаємо, що навчати рідної мови важливо і почесно, - кажуть педагоги. – Українська мова є державною, а тому її повинен знати кожен громадянин нашої держави. Проте ми не заперечуємо існування в Україні й інших мов, особливо тепер, коли відкрилися для українців двері в європейську спільноту. І хоч наші діти ще не дуже охоче вивчають іноземні мови, але ми переконуємо їх, що за цими мовами - майбутнє. І в такому майбутньому поряд з рідною мовою стане необхідним і знання іноземних мов.
Антоніна Булавіна, с. Верба, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі